Zarząd Stowarzyszenia lata 2015-2018

AGNIESZKA HELBIK-KUŚMIERZ
Prezes Stowarzyszenia W DAMSKIM SIODLE od 2015 r.

Clipboard01Witam wszystkich serdecznie, od niedawna mam zaszczyt pełnić funkcje Prezesa Stowarzyszenia w Damskim Siodle. Przede mną wiele trudnych zadań i obowiązków. Postaram się jednak sprostać Państwa oczekiwaniom.
Niełatwo jest mi pisać o sobie. Od zawsze byłam zafascynowana obrazami przedstawiającymi damy w pięknych sukniach, które dosiadały konie. Stało się to moim największym marzeniem, żeby choć raz dosiąść konia właśnie w damskim siodle i pięknej sukni. Pierwszy raz stało się to w Zakrzowie. Podczas kursu instruktorskiego Pani Anna Małecka opowiadała nam o rodzajach siodeł, w pewnym momencie pojawił się koń osiodłany po damsku, popatrzyła na mnie i powiedziała „wsiadaj”. Pierwszą lekcje poprowadził mi Pan Mikołaj Rey, a moje pierwsze zawody odbyły się w Huzarze u Pani Kseni Samsel, były to Mistrzostwa Polski Amazonek. Właśnie podczas tych zawodów miałam okazję poznać Jolę Lipkę oraz Pana Marka Gajewskiego, którzy zawsze pozostaną dla mnie największym wzorem.
Brałam udział w Mistrzostwach Polski i Czech z sukcesami, aż do chwili, kiedy poproszono mnie o sędziowanie tej jakże pięknej dyscypliny. Obecnie startuję w klasycznym siodle w ujeżdżeniu oraz na swoim ogierze arabskim po damsku w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy ECAHO.
Na co dzień prowadzę swoją własną stadninę. Mam nadzieje że nasze Stowarzyszenie rozkwitnie, a dzięki podjętym wspólnie działaniom dołączy do Nas więcej pasjonatek i pasjonatów tej szlachetnej i niezwykle pięknej dyscypliny.
Kontakt: tel. +48 607-257-376
e-mail: agnieszkahelbik@o2.pl

ŁUKASZ DZIARMAGA
Wiceprezes Stowarzyszenia W DAMSKIM SIODLE od 2015 r.

LukaszHobbystycznie: sędzia pierwszej klasy PZJ w ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody i wkkw; sędzia konkursów w damskim siodle od 2008 r.; instruktor szkolenia podstawowego PZJ; hodowca koni; Członek Kolegium Sędziów Opolskiego Związku Jeździeckiego (drugą kadencję); specjalista ds. hodowli koni w Śląsko-Opolskim Związku Hodowców Koni 2013-2014; technik hodowca koni
Prywatnie i zawodowo: magister ekonomii w trakcie doktoryzacji, dyrektor/przedsiębiorca/wykładowca akademicki

 

Kontakt: tel.: +48 505-087-380
e-mail: lukasz.dziarmaga@gmail.com

SYLWIA KOŁODZIEJ
Członek Zarządu Stowarzyszenia

02Z wykształcenia jestem zootechnikiem, pracowałam jako instruktor rekreacji, a także jako sędzia 3 klasy. Konie były moją pasją od zawsze, więc chętnie studiuję każdy temat z nimi związany. Jazdą w damskim siodle zainspirowała mnie moja pierwsza trenerka, Danuta Marszałek i moja przygoda z damskim siodłem zaczęła się w 1997 r. Wtedy to udało mi się po raz pierwszy usiąść w damskim siodle. Od tego momentu zafascynowałam się tą niezwykle elegancką dyscypliną.
Zaczęłam jeździć w 2003 r., kiedy powstało Stowarzyszenie „W DAMSKIM SIODLE” i odbyły się pierwsze zawody w klubie „Szarża”w Bolęcinie. Od tej pory zaczęłam regularnie jeździć i startować w Mistrzostwach Polski, zawodach krajowych i międzynarodowych. Od 2007 r. trenuję pod okiem Rogera Philpota w Anglii, który nauczył mnie jak podnosić swoje umiejętności i czerpać jednocześnie z tego radość, bo jazda w damskim siodle powinna być przede wszystkim przyjemnością.
Wszystkie wyjazdy i spotkania są wspaniałą okazją do wspólnych spotkań amazonek i wymiany wzajemnych doświadczeń, a także niezapomnianym przeżyciem, które wszystkim paniom polecam. Jazda w damskim siodle jest podtrzymaniem dobrych tradycji, których niestety coraz mniej we współczesnym świecie. Jest czymś wyjątkowym i niecodziennym, czego warto spróbować, aby chociaż na chwilę każda z nas mogła się oderwać od szarej codzienności i poczuć się jak w bajce…
Kontakt: aslan6@op.pl

KATARZYNA FERT
Skarbnik Stowarzyszenia W DAMSKIM SIODLE

1Z jeździectwem związana od najmłodszych lat, instruktor rekreacji ruchowej – jazda konna, sędzia kl. III A, B . Z damskim siodłem po raz pierwszy zetknęłam się w 2014 r. na kursie jazdy w damskim siodle w LKJ Lewada i te trzydniowe doświadczenie rozpaliło we mnie pasję do tego sportu: przygotowanie własnego konia pod damskie siodło, poznanie Rogera Philpot i czynnych amazonek na konsultacjach w damskim siodle w Ośrodku Jazdy Konnej Bór Toporzysko, zakup wymarzonego siodła damskiego, pierwsze starty z sukcesami oraz dalsze treningi pod okiem Virginii Buława–Dziarmaga.
Jest to chwytający za oko sport, poziom wyszkolenia koni i zawodniczek staje się coraz wyższy, więc mam nadzieję, że zawody z udziałem amazonek na stałe wpiszą się w kalendarz imprez jeździeckich i będą zrzeszały coraz większą liczbę zawodniczek. Rok 2015 był pełnym udanych dla mnie startów, brąz w Mistrzostwach Polski Amazonek w Damskim Siodle w ujeżdżeniu, udane starty w Czechach podczas Mistrzostw tego kraju oraz srebro na Mistrzostwach Opolszczyzny w Zakrzowie.
Na co dzień: psycholog, certyfikowany terapeuta ds. uzależnień, pracownik socjalny, zakochana po uszy mężatka i szczęśliwa właścicielka śląskiej kobyłki Boliwia.
Kontakt: katarzyna.fert@gmail.com