Damy w siodle – styl jazdy i styl bycia

Wydarzenie i wystawa tematyczna w dniach 30.07.-23.08.

Kasztel w Szymbarku

Przez blisko 3 wakacyjne tygodnie w Kasztelu w Szymbarku można było podziwiać damskie stroje do jazdy konnej. Wystawę otworzyło wydarzenie w formie prezentacji multimedialnej oraz pokazu jazdy w damskim siodle. Wszystko zrobiło ogromne wrażenie na odwiedzających, a dla większości był to pierwszy kontakt z takim stylem jazdy. Zachodzące słońce na tle Kasztelu, konie na dziedzińcu wśród bujnej zieleni, to była najbardziej odpowiednia oprawa dla rozgrywającego się „żywego obrazu”. Ponadto cała ekspozycja mieściła się w oficynie – zabytkowej stajni.

Czytaj dalej

Damy w siodle

Styl jazdy i styl bycia

Wydarzenie i wystawa tematyczna

30.07. 2917 NIEDZIELA, GODZ. 17.00

Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy KASZTEL w SZYMBARKU

Zainteresowanych tematyką jeździectwa po damsku mamy przyjemność zaprosić do gościnnego  Kasztelu w Szymbarku, gdzie będzie można wziąć udział w wydarzeniu kulturalnym pn. Damy w siodle.
Kapelusze, cylindry, repliki sukni historycznych, współczesne stroje do jazdy konnej po damsku, damskie siodła – wszystko to będzie można oglądać w dniach 30.07.-23.08.2017 r. Czytaj więcej…

Mistrzostwa Śląska Amazonek w Damskim Siodle zakończone

W piękne czerwcowe popołudnie w stadninie koni Arabka odbyły się Mistrzostwa Śląska Amazonek w Damskim Siodle oraz zawody regionalne i towarzyskie. Mistrzynią Śląska seniorów została Julia Nowaczyk na koniu El-Jad, vice mistrzynią Magdalena Kost Kaczmarczyk na klaczy Medal. Najlepszą amazonką w konkursie dla juniorów została Eliza Mardyło na Wrotyczu, vice mistrzynią została Anna Korek na Waćpanie, a trzecie miejsce zajęła Aneta Pacut na klaczy Elzahra.
Pełny artykuł można przeczytać w zakładce RELACJE I GALERIE

Mistrzostwa Śląska Amazonek w Damskim Siodle

W piękne czerwcowe popołudnie w stadninie koni Arabka odbyły się Mistrzostwa Śląska Amazonek w Damskim Siodle oraz zawody regionalne i towarzyskie. Mieliśmy okazję podziwiać zmagania zawodników na  różnym poziomie od klasy L do klasy CC, amazonki w damskim siodle oraz para jeźdźców. Mistrzynią Śląska seniorów została Julia Nowaczyk na koniu El-Jad, vice mistrzynią Magdalena Kost Kaczmarczyk na klaczy Medal. Najlepszą amazonką w konkursie dla juniorów została Eliza Mardyło na Wrotyczu, vice mistrzynią została Anna Korek na Waćpanie, a trzecie miejsce zajęła Aneta Pacut na klaczy Elzahra. W konkursie elegancji zwyciężyła Eliza Madryło, po bardzo emocjonującej dogrywce z Julią Nowaczyk. Do przejazdu dowolnego zgłosiły się dwie amazonki: Eliza Bahr, oraz najmłodsza uczestniczka całych zawodów Anastazja Kuśmierz. Eliza Bahr dosiadająca klaczy Medal zajęła pierwsze miejsce w kategorii seniorów, a Anastazja na Kaprysie pierwsze miejsce w kategorii juniorów. W imieniu stadniny koni Arabka pragniemy podziękować wszystkim sponsorom, osobą zaangażowanym w organizacji zawodów, dziećkowickiej OSP, artystom z Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Chełmku. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Helbik-Kuśmierz

Wielka Sobota w SK Arabka

1.2 (2)Już tradycyjnie w Wielką Sobotę jeźdźcy i Amazonki z SK Arabka w Mysłowicach – Dziećkowicach poświęcili wielkanocne koszyczki konno w miejscowym kościele. Konny orszak poprowadziła nasza Pani Prezes Agnieszka Helbik- Kuśmierz.

Czytaj dalej

Hubertus w Świerklańcu

 

14800771_1227593097297424_1548808885_nW przepięknej scenerii Pałacu Kawalera w Świerklańcu odbył się tradycyjny Staropolski Hubertus. Na zaproszenie Państwa Regulskich ze Stajni Gonitwa, którzy byli wspaniałymi organizatorami i gospodarzami tej imprezy Amazonki z naszego Stowarzyszenia w składzie: Agnieszka Helbik-Kuśmierz, Aleksandra Adamczyk, Virginia Buława-Dziarmaga, Anna Korek, Eliza Mordyło, Julia Nowaczyk miały przyjemność w nim uczestniczyć. Obchody święta św. Huberta rozpoczęły się od mszy polowej, następnie uczestnicy udali się pod pałac, gdzie nastąpiło uroczyste przedstawienie jeźdźców, tradycyjny toast kieliszkiem wina oraz pokazy tańców starodawnych, psów myśliwskich oraz

Czytaj dalej

XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Amazonek w Damskim Siodle zakończone

XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Amazonek w Damskim Siodle zakończone

fot. D.Karpińska
fot. D.Karpińska

Aleksandra Adamczyk Mistrzynią Polski w Damskim Siodle w Ujeżdżeniu, a Virginia Buława-Dziarmaga w skokach przez przeszkody, złoty medal w kategorii juniorek w ujeżdżeniu wywalczyła Larysa Sadłos.
Po wczorajszym półfinale w skokach przez przeszkody Virginia Buława-Dziarmaga na Poemacie zajmowała dopiero czwarte miejsce, ale dzięki czystemu przejazdowi w konkursie finałowym i błędom pozostałych zawodniczek, to właśnie ta para wywalczyła złoty medal. Wicemistrzynią została Aleksandra Poprawska na Kortinie, a medal brązowy przypadł Larysie Sadłos na Cyprysie.
W Małej Rundzie Zawodów Miedzynarodowych w Damskim siodle w ujeżdżeniu tryumfowała Karolina Rej na Demeter (139,738%), przed Oliwią Sobel na Demeter (133,495%) i Barbarą Maj na Omedze (128,133%). W Dużej Rundzie zwyciężyła Aleksandra Adamczyk na Atmie (133,693%), drugie miejsce zajęła para Elisabeth Rogers i Cotrosca (131,529%), a trzecie

Czytaj dalej

Mistrzostwa Anglii 2016

Mistrzostwa Anglii 5-7.08.2016
WP_20160805_14_32_14_RichNa Mistrzostwa Anglii w Addington przybyliśmy dzień wcześniej w towarzystwie naszej jedynej reprezentantki Sylwii Kołodziej. Pogoda dopisała nam już od pierwszego dnia, co jest dość nietypowe w Anglii. W piątek odbyły się konkursy ujeżdżenia o różnym stopniu trudności rozgrywane aż na pięciu czworobokach, oraz konkursy w skokach, które odbywały się na dwóch hipodromach. Konkurencja była ogromna startowało około dwieście par z całego świata. Nasza zawodniczka Sylwia Kołodziej na koniu Baunehojens Casani w programie do muzyki zajęła drugie miejsce z wynikiem ponad 66%. Sylwia startowała też w konkursie historycznym w stroju, który był kopią sukni królowej Marii Teresy. W niedzielę brała udział w konkursie elegancji w stroju klasycznym. Największe emocje wzbudzały…

Czytaj dalej