Zarząd Stowarzyszenia na lata 2021-2024

Prezes Stowarzyszenia – Virginia Buława-Dziarmaga, tel. +48 664-906-069, e-mail: virginia.dziarmaga@gmail.com

Wiceprezes Stowarzyszenia – Aleksandra Adamczyk- Jabcoń, tel. +48 505-786-093, e-mail: caveoso@gmail.com

Skarbnik Stowarzyszenia – Edyta Mikołajewska, e-mail: edytaml@op.pl

Członek Komisji Rewizyjnej – Sylwia Kołodziej, e-mail: aslan6@op.pl

Członek Komisji Rewizyjnej – Katarzyna Fert, e-mail: katarzyna.fert@gmail.com

Członek Komisji Rewizyjnej – Izabella Orłowska,

Zarząd Stowarzyszenia 2018-2021

Prezes Stowarzyszenia – Virginia Buława-Dziarmaga, tel. +48 664-906-069, e-mail: virginia.dziarmaga@gmail.com 

Wiceprezes Stowarzyszenia – Aleksandra Adamczyk, tel. +48 505-786-093, e-mail: caveoso@gmail.com

Skarbnik Stowarzyszenia – Edyta Mikołajewska, e-mail: edytaml@op.pl

 

Członek Komisji Rewizyjnej – Sylwia Kołodziej, e-mail: aslan6@op.pl

Członek Komisji Rewizyjnej – Katarzyna Fert, e-mail: katarzyna.fert@gmail.com

Członek Komisji Rewizyjnej – Joanna Skowerska, e-mail: janas@wp.pl

Zarząd Stowarzyszenia lata 2015-2018

AGNIESZKA HELBIK-KUŚMIERZ
Prezes Stowarzyszenia W DAMSKIM SIODLE od 2015 r.

Clipboard01Witam wszystkich serdecznie, od niedawna mam zaszczyt pełnić funkcje Prezesa Stowarzyszenia w Damskim Siodle. Przede mną wiele trudnych zadań i obowiązków. Postaram się jednak sprostać Państwa oczekiwaniom.
Niełatwo jest mi pisać o sobie. Od zawsze byłam zafascynowana obrazami przedstawiającymi damy w pięknych sukniach, które dosiadały konie. Stało się to moim największym marzeniem, żeby choć raz dosiąść konia właśnie w damskim siodle i pięknej sukni. Pierwszy raz stało się to w Zakrzowie. Podczas kursu instruktorskiego Pani Anna Małecka opowiadała nam o rodzajach siodeł, w pewnym momencie pojawił się koń osiodłany po damsku, popatrzyła na mnie i powiedziała „wsiadaj”. Pierwszą lekcje poprowadził mi Pan Mikołaj Rey, a moje pierwsze zawody odbyły się w Huzarze u Pani Kseni Samsel, były to Mistrzostwa Polski Amazonek. Właśnie podczas tych zawodów miałam okazję poznać Jolę Lipkę oraz Pana Marka Gajewskiego, którzy zawsze pozostaną dla mnie największym wzorem.
Brałam udział w Mistrzostwach Polski i Czech z sukcesami, aż do chwili, kiedy poproszono mnie o sędziowanie tej jakże pięknej dyscypliny. Obecnie startuję w klasycznym siodle w ujeżdżeniu oraz na swoim ogierze arabskim po damsku w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy ECAHO.
Na co dzień prowadzę swoją własną stadninę. Mam nadzieje że nasze Stowarzyszenie rozkwitnie, a dzięki podjętym wspólnie działaniom dołączy do Nas więcej pasjonatek i pasjonatów tej szlachetnej i niezwykle pięknej dyscypliny.
Kontakt: tel. +48 607-257-376
e-mail: agnieszkahelbik@o2.pl

ŁUKASZ DZIARMAGA
Wiceprezes Stowarzyszenia W DAMSKIM SIODLE od 2015 r.

LukaszHobbystycznie: sędzia pierwszej klasy PZJ w ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody i wkkw; sędzia konkursów w damskim siodle od 2008 r.; instruktor szkolenia podstawowego PZJ; hodowca koni; Członek Kolegium Sędziów Opolskiego Związku Jeździeckiego (drugą kadencję); specjalista ds. hodowli koni w Śląsko-Opolskim Związku Hodowców Koni 2013-2014; technik hodowca koni
Prywatnie i zawodowo: magister ekonomii w trakcie doktoryzacji, dyrektor/przedsiębiorca/wykładowca akademicki

 

Kontakt: tel.: +48 505-087-380
e-mail: lukasz.dziarmaga@gmail.com

SYLWIA KOŁODZIEJ
Członek Zarządu Stowarzyszenia

02Z wykształcenia jestem zootechnikiem, pracowałam jako instruktor rekreacji, a także jako sędzia 3 klasy. Konie były moją pasją od zawsze, więc chętnie studiuję każdy temat z nimi związany. Jazdą w damskim siodle zainspirowała mnie moja pierwsza trenerka, Danuta Marszałek i moja przygoda z damskim siodłem zaczęła się w 1997 r. Wtedy to udało mi się po raz pierwszy usiąść w damskim siodle. Od tego momentu zafascynowałam się tą niezwykle elegancką dyscypliną.
Zaczęłam jeździć w 2003 r., kiedy powstało Stowarzyszenie „W DAMSKIM SIODLE” i odbyły się pierwsze zawody w klubie „Szarża”w Bolęcinie. Od tej pory zaczęłam regularnie jeździć i startować w Mistrzostwach Polski, zawodach krajowych i międzynarodowych. Od 2007 r. trenuję pod okiem Rogera Philpota w Anglii, który nauczył mnie jak podnosić swoje umiejętności i czerpać jednocześnie z tego radość, bo jazda w damskim siodle powinna być przede wszystkim przyjemnością.
Wszystkie wyjazdy i spotkania są wspaniałą okazją do wspólnych spotkań amazonek i wymiany wzajemnych doświadczeń, a także niezapomnianym przeżyciem, które wszystkim paniom polecam. Jazda w damskim siodle jest podtrzymaniem dobrych tradycji, których niestety coraz mniej we współczesnym świecie. Jest czymś wyjątkowym i niecodziennym, czego warto spróbować, aby chociaż na chwilę każda z nas mogła się oderwać od szarej codzienności i poczuć się jak w bajce…
Kontakt: aslan6@op.pl

KATARZYNA FERT
Skarbnik Stowarzyszenia W DAMSKIM SIODLE

1Z jeździectwem związana od najmłodszych lat, instruktor rekreacji ruchowej – jazda konna, sędzia kl. III A, B . Z damskim siodłem po raz pierwszy zetknęłam się w 2014 r. na kursie jazdy w damskim siodle w LKJ Lewada i te trzydniowe doświadczenie rozpaliło we mnie pasję do tego sportu: przygotowanie własnego konia pod damskie siodło, poznanie Rogera Philpot i czynnych amazonek na konsultacjach w damskim siodle w Ośrodku Jazdy Konnej Bór Toporzysko, zakup wymarzonego siodła damskiego, pierwsze starty z sukcesami oraz dalsze treningi pod okiem Virginii Buława–Dziarmaga.
Jest to chwytający za oko sport, poziom wyszkolenia koni i zawodniczek staje się coraz wyższy, więc mam nadzieję, że zawody z udziałem amazonek na stałe wpiszą się w kalendarz imprez jeździeckich i będą zrzeszały coraz większą liczbę zawodniczek. Rok 2015 był pełnym udanych dla mnie startów, brąz w Mistrzostwach Polski Amazonek w Damskim Siodle w ujeżdżeniu, udane starty w Czechach podczas Mistrzostw tego kraju oraz srebro na Mistrzostwach Opolszczyzny w Zakrzowie.
Na co dzień: psycholog, certyfikowany terapeuta ds. uzależnień, pracownik socjalny, zakochana po uszy mężatka i szczęśliwa właścicielka śląskiej kobyłki Boliwia.
Kontakt: katarzyna.fert@gmail.com

Prezes Stowarzyszenia w latach 2003-2014

Jola Lipka /zm. 2014 r./

Prezes Stowarzyszenia „W DAMSKIM SIODLE” w latach 2003-2014, instruktor SSA

Jola LipkaJeździectwo było moim ukochanym sportem od zawsze. Na co dzień zajmuję się fotografią (www.jolalipka.com), czasem filmem.
Właśnie poprzez połączenie tych wielkich pasji mojego życia: jeździectwa, fotografii i filmu, zrodziło się zainteresowanie jazdą konną w damskim siodle.
Zawsze zachwycały mnie sceny w filmach, w których dama w długiej sukni, galopowała z gracją na rączym koniu w towarzystwie dżentelmena w cylindrze… Elegancja jazdy po damsku tak bardzo mnie ujęła, że przy każdej nadążającej się okazji starałam się jeździć konno po damsku. Miałam szczęście, mając za koleżankę Basię Sułowską, która takie siodło miała i mogła pokazać mi jak się jeździ. Ale cóż mogą zrobić dziewczyny, które takiej koleżanki nie mają?…
W Polsce – kraju o tak bogatej tradycji jeździeckiej – niemal nie ma już kobiet, jeżdżących w damskim siodle. Nie ma już nie tylko amazonek, uprawiających jeździectwo w damskim siodle; w ciągu ostatnich kilkunastu lat nie nakręcono żadnego filmu z okresu, kiedy kobiety jeździły konno po damsku; zatem i aktorek, posiadających tę umiejętność, przynajmniej w stopniu ‚filmowym’, znaleźć nie umiałam.
Pomyślałam wtedy, że warto byłoby ożywić tę tradycję w Polsce. Zachęcić dziewczynki i kobiety, aby spróbowały dosiąść konia pod damskim siodłem.
Tak zrodził się pomysł i zaczęła historia tego Stowarzyszenia…

Czytaj dalej