VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Amazonek 2010

 

       

9-10 Października 2010

ORGANIZATORZY:
Stowarzyszenie „W DAMSKIM SIODLE”, Klub Jeździecki JANÓW PODLASKI
oraz
Stadnina Koni Arabskich Janów Podlaski

www.janow.arabians.pl

ZAPOWIEDŹ TELEWIZYJNA
„Kawa czy herbata?”, 8 października 2010

Gośćmi specjalnymi VII Mistrzostw byli
Roger Philpot i Elizabeth Rogers!

Roger Philpot jest najsłynniejszym na świecie trenerem jazdy konnej po damsku. Uczy amazonki jazdy w damskim siodle w swojej stajni w Warwickshire, prowadzi również kursy w innych częściach Anglii, w Europie i Stanach Zjednoczonych.
Do Polski Roger przyjechał po raz pierwszy. Roger poprowadził konsultacje i kurs jazdy po damsku w Janowie Podlaskim, przed Mistrzostwami Polski Amazonek 2010.


Amazonki, które wzięły udział w VII MPA 2010:z

Aleksandra Adamczyk, SK Arabka, Mysłowice
Krystyna Chmiel
Kaja Dembińska
Marta Dryżałowska, Klub Uczelniany AZS PSW im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
Aleksandra Figielska, JKS „Stajnia Pod Skowronkiem”
Dorota Fijałkowska, Stowarzyszenie KJ”Kasztanka”, Pabianice
Jolanta Jakubowicz, Klub Uczelniany AZS PSW im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
Alicja Jasiak, KJ Dama Dana, Grądy
Sylwia Kołodziej, SK Arabka, Mysłowice
Danuta Konończuk, KJ Dama Dana, Grądy
Magdalena Kost-Kaczmarczyk, SK Arabka, Mysłowice
Edyta Mikołajewska-Lesiak, Stowarzyszenie”W Damskim Siodle”
Weronika Morawska
Patrycja Mroczkowska, KJ Janów Podlaski
Aleksandra Nowicka, JKS „Stajnia Pod Skowronkiem”
Blanka Satora
Małgorzata Skowron-Suchodolska, JKS „Stajnia Pod Skowronkiem”
Maria Sułecka, AZS Uniwersytet Warszawski
Agnieszka Ślęzak, SK Arabka, Mysłowice
Iwona Zarzycka, KJ Dama Dana, Grądy
Kamila Żuchowska, KJ Dama Dana, Grądy

Michiko Asano, Japonia
Aleksandra Kovenskaja, Rosja
Natalia Kozlova, Rosja
Irina Ludina, Rosja
Elizabeth Rogers, Pittern Hill Stable, Wielka Brytania

 

REPORTAŻ Z VII MISTRZOSTW POLSKI AMAZONEK
Film przygotował Zbigniew Maciejuk, reporter zaprzyjaźniony ze Stadnina Koni w Janowie Podlaskim

Źródło: http://www.janow.arabians.pl

WYNIKI MPA 2008

Angielski konkurs Equitation dla początkujących o nagrodę
ufundowaną przez Michiko Asano z Japonii

1. Drim – Aleksandra Adamczyk, SK Arabka, Mysłowice
2. Escudo – Kamila Żuchowska, KJ Dama Dana, Grądy

Konkurs Strojów Historycznych o Puchar Prezesa Stadniny Koni Arabskich w Janowie Podlaskim
1. Deluks – Maria Sułecka, AZS Uniwersytet Warszawski (25 pkt)
2. Blejdi – Elizabeth Rogers, Pittern Hill Stable, Wielka Brytania (25 pkt)
3. Wrotycz – Magdalena Kost-Kaczmarczyk, SK Arabka, Mysłowice (25 pkt)
4. Album – Patrycja Mroczkowska, KJ Janów Podlaski (23 pkt)
5. (5-6. ex-aequo) Escudo – Danuta Konończuk, KJ Dama Dana, Grądy (22 pkt)
5. (5-6. ex-aequo) Nenufar – Krystyna Chmiel (22 pkt)
7. (7-8. ex-aequo) Gerke van der Louisa Hoeve – Blanka Satora (21 pkt)
7. (7-8. ex-aequo) Medal – Natalia Kozlova, Rosja (21 pkt)
8. Baunehojens Casani – Sylwia Kołodziej, SK Arabka, Mysłowice (20 pkt)
9. Escudo – Kamila Żuchowska, KJ Dama Dana, Grądy (19 pkt)

„Szampańskie wyzwanie” konkurs o nagrodę Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie
1. Kabar – Edyta Mikołajewska, Stowarzyszenie”W Damskim Siodle”
2. (2-3. ex-aequo) Gerke van der Louisa Hoeve – Blanka Satora
3. (2-3. ex-aequo) Medal – Michiko Asano, Japonia

Konkurs ujeżdżenia Mała Runda
Konkurs ujeżdżenia (Mała Runda) – półfinał
1. Kabar – Edyta Mikołajewska, Stowarzyszenie”W Damskim Siodle”
2. Brava – Aleksandra Nowicka, JKS „Stajnia Pod Skowronkiem”
3. Drim – Aleksandra Adamczyk, SK Arabka, Mysłowice
4. Malwa – Dorota Fijałkowska, Stowarzyszenie KJ”Kasztanka”, Pabianice
5. Album – Patrycja Mroczkowska, KJ Janów Podlaski
6. Wrotycz – Magdalena Kost-Kaczmarczyk, SK Arabka, Mysłowice

Konkurs ujeżdżenia (Mała Runda) – finał
1. Kabar – Edyta Mikołajewska, Stowarzyszenie”W Damskim Siodle”
2. Album – Patrycja Mroczkowska, KJ Janów Podlaski
3. Drim – Aleksandra Adamczyk, SK Arabka, Mysłowice
4. Brava – Aleksandra Nowicka, JKS „Stajnia Pod Skowronkiem”
5. Malwa – Dorota Fijałkowska, Stowarzyszenie KJ”Kasztanka”, Pabianice
6. Wrotycz – Magdalena Kost-Kaczmarczyk, SK Arabka, Mysłowice

Mała Runda – klasyfikacja końcowa
1. Kabar – Edyta Mikołajewska, Stowarzyszenie”W Damskim Siodle”
2. Drim – Aleksandra Adamczyk, SK Arabka, Mysłowice
3. Brava – Aleksandra Nowicka, JKS „Stajnia Pod Skowronkiem”
4. Album – Patrycja Mroczkowska, KJ Janów Podlaski
5. Malwa – Dorota Fijałkowska, Stowarzyszenie KJ”Kasztanka”, Pabianice
6. Wrotycz – Magdalena Kost-Kaczmarczyk, SK Arabka, Mysłowice

Finał Międzynarodowych Mistrzostw Polski Amazonek 2010
konkurs ujeżdżenia o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego

Konkurs ujeżdżenia (Duża Runda) – półfinał MPA
1. Medal – Elizabeth Rogers, Pittern Hill Stables, Wielka Brytania
2. Dźirit – Danuta Konończuk, KJ Dama Dana, Grądy
3. Deluks – Maria Sułecka, AZS Uniwersytet Warszawski
4. Medal – Sylwia Kołodziej, SK Arabka, Mysłowice
5. Feniks – Michiko Asano, Japonia
6. Baskil – Małgorzata Skowron-Suchodolska, JKS „Stajnia Pod Skowronkiem”
7. Gerke van der Louisa Hoeve – Blanka Satora
8. Camaro – Kaja Dembińska

Konkurs ujeżdżenia (finał Dużej Rundy) – finał MPA
1. Medal – Elizabeth Rogers, Pittern Hill Stables, Wielka Brytania
2. Dżirit – Danuta Konończuk, KJ Dama Dana, Grądy
3. Deluks – Maria Sułecka, AZS Uniwersytet Warszawski
4. Medal – Sylwia Kołodziej, SK Arabka, Mysłowice
5. Feniks – Michiko Asano, Japonia
6. Gerke van der Louisa Hoeve – Blanka Satora
7. Camaro – Kaja Dembińska

Duża Runda – klasyfikacja końcowa MPA
1. Medal – Elizabeth Rogers, Pittern Hill Stables, Wielka Brytania
2. Złoty Medal MPA
Dżirit – Danuta Konończuk, KJ Dama Dana, Grądy
3. Srebrny Medal MPA
Deluks – Maria Sułecka, AZS Uniwersytet Warszawski
4. Brązowy Medal MPA
Medal – Sylwia Kołodziej, SK Arabka, Mysłowice
5. Feniks – Michiko Asano, Japonia
6. Gerke van der Louisa Hoeve – Blanka Satora
7. Camaro – Kaja Dembińska

Finał Międzynarodowych Mistrzostw Polski Amazonek 2010
konkurs skoków o Puchar Starosty Bialskiego

Konkurs skoków przez przeszkody – półfinał MPA (konkurs dokładności bez rozgrywki)
1. (1-4. ex-aequo) Escudo – Danuta Konończuk, KJ Dama Dana, Grądy
1. (1-4. ex-aequo) Gerke van der Louisa Hoeve – Blanka Satora
1. (1-4. ex-aequo) Brava – Aleksandra Nowicka, JKS „Stajnia Pod Skowronkiem”
1. (1-4. ex-aequo) Baskil – Małgorzata Skowron-Suchodolska, JKS „Stajnia Pod Skowronkiem”
5. (5-6. ex-aequo) Drim – Aleksandra Adamczyk, SK Arabka, Mysłowice
5. (5-6. ex-aequo) Drim – Sylwia Kołodziej, SK Arabka, Mysłowice

Konkurs skoków przez przeszkody – finał MPA
1. Baskil – Małgorzata Skowron-Suchodolska, JKS „Stajnia Pod Skowronkiem”
2. Escudo – Danuta Konończuk, KJ Dama Dana, Grądy
3. Brava – Aleksandra Nowicka, JKS „Stajnia Pod Skowronkiem”
4. Drim – Sylwia Kołodziej, SK Arabka, Mysłowice
5. Gerke van der Louisa Hoeve – Blanka Satora

Klasyfikacja końcowa MPA
1. Złoty Medal MPA
Baskil – Małgorzata Skowron-Suchodolska, JKS „Stajnia Pod Skowronkiem”
2. Srebrny Medal MPA
Escudo – Danuta Konończuk, KJ Dama Dana, Grądy
3. Brązowy Medal MPA
Brava – Aleksandra Nowicka, JKS „Stajnia Pod Skowronkiem”
4. (4-5. ex-aequo) Gerke van der Louisa Hoeve – Blanka Satora
4. (4-5. ex-aequo) Drim – Sylwia Kołodziej, SK Arabka, Mysłowice

Konkurs Potęgi Skoku o Puchar Portalu „KOBIETY.PL”
1. (1-2. ex-aequo) Baskil – Małgorzata Skowron-Suchodolska, JKS „Stajnia Pod Skowronkiem”
1. (1-2. ex-aequo) Brava – Aleksandra Nowicka, JKS „Stajnia Pod Skowronkiem”
3. Gerke van der Louisa Hoeve – Blanka Satora

Małgorzata Skowron-Suchodolska i Aleksandra Nowicka pobiły rekord Polski amazonek, pokonując wysokość 145 cm – obie w takim samym stylu! Dotychczasowy rekord wynosił 130 cm. Obie zawodniczki pokonały kolejne wysokości bez błędów. W ostatniej próbie pokonania wysokości 150 cm wierzchowce obu pań odmówiły skoku.

Konkurs Freestyle o puchar Stowarzyszenia „W DAMSKIM SIODLE”
1. Gerke van der Louisa Hoeve – Blanka Satora (25 pkt)
2. (2-3. ex-aequo) Dżirit – Danuta Konończuk, Junona – Alicja Jasiak, Escudo – Iwona Zarzycka, KJ Dama Dana, Grądy (25 pkt)
2. (2-3. ex-aequo) Dżirit – Danuta Konończuk, KJ Dama Dana, Grądy, Ikar – Edyta Mikołajewska-Lesiak, Stowarzyszenie „W Damskim Siodle” (25 pkt)
4. Album – Patrycja Mroczkowska, KJ Janów Podlaski (23 pkt)
5. Drim – Aleksandra Adamczyk, SK Arabka, Mysłowice (22 pkt)
6. (6-7. ex-aequo) Camaro – Kaja Dembińska (21 pkt)
6. (6-7. ex-aequo) Feniks – Michiko Asano, Japonia (21 pkt)
8. (8-9. ex-aequo) Nenufar – Krystyna Chmiel (19 pkt)
8. (8-9. ex-aequo) Baunehojens Casani – Sylwia Kołodziej, SK Arabka, Mysłowice (19 pkt)

Przejazd dowolny o nagrodę firmy DeZtim
1. Drim – Weronika Morawska (25 pkt)
2. (2-3. ex-aequo) Gerke van der Louisa Hoeve – Danuta Cybulska (23 pkt)
2. (2-3. ex-aequo) Junona – Alicja Jasiak, KJ Dama Dana, Grądy (23 pkt)
4. (4-5. ex-aequo) Blef – Agnieszka Ślęzak, SK Aabka, Mysłowice (20 pkt)
4. (4-5. ex-aequo) Baskil – Aleksandra Figielska, JKS „Stajnia Pod Skowronkiem” (20 pkt)

Konkurs Elegancji o Puchar Prezesa Stowarzyszenia „W DAMSKIM SIODLE
1. Drim – Aleksandra Kovenskaja, Rosja (25 pkt)
2. Medal – Elizabeth Rogers, Pittern Hill Stable, Wielka Brytania (25 pkt)
3. Deluks – Maria Sułecka, AZS Uniwersytet Warszawski (24 pkt)
4. Gerke van der Louisa Hoeve – Blanka Satora – (22 pkt)
5. Dżirit – Kamila Żuchowska, KJ Dama Dana, Grądy – (21 pkt)
6. (6-9. ex-aequo) Drim – Aleksandra Adamczyk, SK Arabka, Mysłowice (20 pkt)
6. (6-9. ex-aequo) Escudo – Iwona Zarzycka, KJ Dama Dana, Grądy (20 pkt)
6. (6-9. ex-aequo) Bajka – Marta Dryżałowska, Klub Uczelniany AZS PSW im. Jana Pawła II
w Białej Podlaskiej (20 pkt)
6. (6-9. ex-aequo) Album – Patrycja Mroczkowska, KJ Janów Podlaski (20 pkt)
10. (10-12. ex-aequo) Baunehojens Casani – Sylwia Kołodziej, SK Arabka, Mysłowice (19 pkt)
10. (10-12. ex-aequo) Malwa – Dorota Fijałkowska, Stowarzyszenie KJ”Kasztanka”, Pabianice (19 pkt)
10. (10-12. ex-aequo) Ebasto – Jolanta Jakubowicz, Klub Uczelniany AZS PSW im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej (19 pkt)
13. Wrotycz – Magdalena Kost-Kaczmarczyk, SK Arabka, Mysłowice (18 pkt)
14. Camaro – Kaja Dembińska (16 pkt)

Źródło: http://www.janow.arabians.pl

GALERIA ZDJĘĆ
fot. Jola Lipka i Adam Szewczak

SPONSORZY:

PATRONAT MEDIALNY: