Wieczór Amazonek

Wszystkie zainteresowane amazonki oraz miłośników jazdy w damskim siodle zapraszamy na Wieczór Amazonek, który odbędzie się w sobotę, godz. 20.00.

Cena za udział w Wieczorze Amazonek: 60,00 zł/osoba

Zgłoszenia: dla Zawodniczek – przez Formularz zgłoszeniowy,

pozostałe osoby – e-mail: edytaml@op.pl

Wieczór rozpocznie się spotkaniem autorskim z Piotrem Dzięciołowskim, dziennikarzem, fotoreporterem, redaktorem naczelnym portalu HEJ NA KOŃ, autorem książek. Kilka z nich opowiada o związkach ludzi z końmi, ich relacjach w życiu prywatnym i zawodowym, np. na planach filmowych. Przez kilka dekad zajmował się fotografią polityczną. Był świadkiem najważniejszych wydarzeń krajowych. Dziesiątki jego zdjęć nabrały wymiaru historycznego. Dziś fotografuje przede wszystkim konie i ludzi sztuki. Ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych, uczestniczył też w kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą (Paryż, Berlin, Moskwa). Dla koni zmienił dorosłe życie, osiadł nad Bugiem i tam pracuje. Wkrótce ukaże się jego kolejna książka „Malują, rysują, rzeźbią KONIE”.

Osoby zainteresowane umówieniem się na sesją zdjęciową z Piotrem Dzięciołowskim – kontakt bezpośredni: e-mail: piotr.dzieciolowski@wp.pl

Gościem specjalnym podczas Mistrzostw będzie Ewa Jaworska – ikonopisarka i rzeźbiarka. Tematem jej twórczości są także konie. Autorka indywidualnych wystaw. Swoje rzeźby prezentowała na indywidualnej wystawnie w Pałacu w Walewicach oraz w kolejnych latach na IV i V Festiwalu Sztuki Jeździeckiej – na ostatnim od Polskiego Związku Hodowców Koni otrzymała za swoją twórczość nagrodę im. Michała Wierusza–Kowalskiego.

W trakcie trwania Mistrzostw będzie można oglądać wykonane przez nią rzeźby.

Zaprojektowała i wykonała rzeźby na nagrody w zawodach jeździeckich.

Na tegorocznych Mistrzostwach Polski Amazonek w Damskim Siodle 2018 jej rzeźba zostanie wręczona jako nagroda główna w Konkursie Strojów Historycznych.

Rekreacyjnie uprawia jeździectwo w łódzkim KJ Zbyszko. Więcej o pracach artystki i jej samej na stronie: http://ceramicznekonie.netgaleria.pl