Uncategorized
Życzenia świąteczne i noworoczne
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim Amazonkom i sympatykom jazdy w damskim siodle
Składamy najserdeczniejsze życzenia
Niech Maleńka Miłość, która przychodzi,
Dotknie naszych serc i wydobędzie z nich to, co najlepsze,
Byśmy mogli ofiarować to naszym bliskim i przyjaciołom.
Niech z nut świątecznych zapachów powstanie najpiękniejsza kolęda i czarem swej melodii spełni Wasze marzenia.
W Nowym Roku dobrych i szczęśliwych dni, optymizmu i pogody ducha
Zarząd Stowarzyszenia W Damskim Siodle
THE SIDE SADDLE ASSOCIATION OVERSEAS BULLETIN
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem naszego gościa Pani Ann Sadler o Mistrzostwach Polski, który został zamieszczony w Brytyjskim Biuletynie SSA.
Mistrzostwa Małopolski zakończone
Już po raz trzeci Klub Sportowy Bór w Toporzysku gościł Amazonki na Mistrzostwach Małopolski Amazonek w Damskim Siodle. Impreza odbywająca się w dniach 22-23.09 b.r. gościła zarówno zawodniczki w damskich siodłach oraz jeźdźców w siodłach klasycznych gdyż impreza była powiązana z Memoriałem Danuty Marszałek- Waligórskiej w ujeżdżeniu.
Mistrzynią Małopolski 2018 w skokach została Ilona Węglarz , V-ce Mistrzynią Magdalena Kosman oraz II v-ce Mistrzynią Rozalia Bachula. Mistrzynią Małopolski w ujeżdżeniu została Marzena Czarniak, V-ce Mistrzynią Sonia Schvalbe oraz II V-ce Mistrzynią Ilona Węglarz. W konkursie elegancji zwyciężyła Aleksandra Adamczyk na koniu Manolo a w konkursie dla początkujących na pierwszym miejscu uplasowała się Milena Węglarz .
Tegoroczna impreza dzięki zaangażowaniu wielu wolontariuszy – uczniów ze Szkoły Średniej Zawód Jeździec, klubowiczów oraz przede wszystkim wsparciu sponsorów: Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie, Sklep Jeździecki Amigo Kraków, Płaszczyca sp. z.o.o. Zator , FotoMix Wadowice, Hidalgo Sklep Jeździecki odbyła się z znakomitej atmosferze. Dziękujemy amazonkom za miłą zabawę i rywalizację fair-play.
NEWSLETTER Side Saddle Assiociation 2018
Echo zawodów
XIV Mistrzostwa Polski Amazonek w Damskim Siodle 2018 już za nami.
Mistrzynią Polski Amazonek w Damskim Siodle 2018 w Ujeżdżeniu została Danuta Konończuk, Wicemistrzynią – Aleksandra Adamczyk, natomiast II Wicemistrzynią – Rozalia Bachula.
Fot. „Ziemia Głogowska”
Mistrzynią Polski Amazonek w Damskim Siodle 2018 w Skokach przez przeszkody została Virginia Buława-Dziarmaga, Wicemistrzynią – Sylwia Kołodziej, II Wicemistrzynią – Magdalena Kosman.
Fot. Agencja FAPA-PRESS
W tym roku amazonki gościła Stadnina Koni Leśna Wola w Głogowie Małopolskim.
W trakcie dwóch dni rywalizacji pań, publiczność miała niepowtarzalną okazję nie tylko zobaczyć ten niecodzienny, i przede wszystkim trudny, styl jazdy, ale także usłyszeć historię jeździectwa po damsku. Prowadzący zawody – Mieczysław Zagor, podawał wyniki i komentował na bieżąco przejazdy, a między te informacje wplatał ciekawe historyjki o znanych i lubianych gwiazdach, które dosiadały konie po damsku.
Nad prawidłowym przebiegiem Mistrzostw czuwali sędziowie – pani Anna Piasecka oraz pan Marek Ruda. Mistrzostwa odbyły się pod honorowym patronatem Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego.
Biuletyn nr 4/2018 Stowarzyszenia w Damskim Siodle
Prezentujemy czwarty numer Biuletynu Stowarzyszenia w Damskim Siodle.
Serdecznie zapraszamy do lektury. Jednocześnie zachęcam do wysyłania materiałów do świątecznego wydania do 01.12.2018 na adres: virginia.dziarmaga@gmail.com
Wieczór Amazonek
Wszystkie zainteresowane amazonki oraz miłośników jazdy w damskim siodle zapraszamy na Wieczór Amazonek, który odbędzie się w sobotę, godz. 20.00.
Cena za udział w Wieczorze Amazonek: 60,00 zł/osoba
Zgłoszenia: dla Zawodniczek – przez Formularz zgłoszeniowy,
pozostałe osoby – e-mail: edytaml@op.pl
Wieczór rozpocznie się spotkaniem autorskim z Piotrem Dzięciołowskim, dziennikarzem, fotoreporterem, redaktorem naczelnym portalu HEJ NA KOŃ, autorem książek. Kilka z nich opowiada o związkach ludzi z końmi, ich relacjach w życiu prywatnym i zawodowym, np. na planach filmowych. Przez kilka dekad zajmował się fotografią polityczną. Był świadkiem najważniejszych wydarzeń krajowych. Dziesiątki jego zdjęć nabrały wymiaru historycznego. Dziś fotografuje przede wszystkim konie i ludzi sztuki. Ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych, uczestniczył też w kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą (Paryż, Berlin, Moskwa). Dla koni zmienił dorosłe życie, osiadł nad Bugiem i tam pracuje. Wkrótce ukaże się jego kolejna książka „Malują, rysują, rzeźbią KONIE”.
Osoby zainteresowane umówieniem się na sesją zdjęciową z Piotrem Dzięciołowskim – kontakt bezpośredni: e-mail: piotr.dzieciolowski@wp.pl
Gościem specjalnym podczas Mistrzostw będzie Ewa Jaworska – ikonopisarka i rzeźbiarka. Tematem jej twórczości są także konie. Autorka indywidualnych wystaw. Swoje rzeźby prezentowała na indywidualnej wystawnie w Pałacu w Walewicach oraz w kolejnych latach na IV i V Festiwalu Sztuki Jeździeckiej – na ostatnim od Polskiego Związku Hodowców Koni otrzymała za swoją twórczość nagrodę im. Michała Wierusza–Kowalskiego.
W trakcie trwania Mistrzostw będzie można oglądać wykonane przez nią rzeźby.
Zaprojektowała i wykonała rzeźby na nagrody w zawodach jeździeckich.
Na tegorocznych Mistrzostwach Polski Amazonek w Damskim Siodle 2018 jej rzeźba zostanie wręczona jako nagroda główna w Konkursie Strojów Historycznych.
Rekreacyjnie uprawia jeździectwo w łódzkim KJ Zbyszko. Więcej o pracach artystki i jej samej na stronie: http://ceramicznekonie.netgaleria.pl
Odszedł wielki TRENER
Dotarła do nas smutna wiadomość – w miniony weekend odszedł
ROGER PHILPOT
najbardziej znany na świecie trener i specjalista z dziedziny damskiego siodła.
Był sędzią, doskonałym fachowcem w renowacji i dopasowywaniu damskich siodeł. Większość zawodniczek przez niego trenowanych zajmowała czołowe miejsca na zawodach międzynarodowych.
Chętnie podróżował i udzielał konsultacji w wielu krajach, m.in. Australii, Nowej Zelandii, USA i całej Europie.
W Polsce był wielokrotnie, ostatni raz podczas Mistrzostw Polski Amazonek w Damskim Siodle w październiku 2017 r. w Janowie Podlaskim. Jeśli tylko miał możliwość, chętnie przyjmował nasze zaproszenie i wspierał rozwój dyscypliny w Polsce. Był sędzią na Mistrzostwach, prowadził szkolenia i konsultacje.
Niejednokrotnie również gościł nasze amazonki u siebie.
Za każdym razem gotowy i otwarty, by podać pomocną dłoń amazonkom, które chciały zgłębiać tajniki jazdy w damskim siodle, które było jego ogromną pasją i wkładał w nią całe swoje serce. Kaszkiet, w którym zawsze go można było zobaczyć, był znany wszystkim amazonkom – niejednej posłużył jako tzw. „queen pad” (podkładka przy pierwszej kuli siodła damskiego) podczas treningów.
Jego powiedzenie: „think elegant” będzie towarzyszyło nam już zawsze.